Polska prezydencja w Zarządzie EUROPOL-u

  • Siedziba Europolu w Hadze
    Siedziba Europolu w Hadze
  • Posiedzenie Zarządu Europolu w Polsce
    Posiedzenie Zarządu Europolu w Polsce

 

Zadaniem polskiej prezydencji jest merytoryczna obsługa posiedzeń Zarządu, które odbywają się Hadze oraz w kraju prezydencji.
Polskie przewodnictwo zakończyło się jeszcze, albowiem w następstwie ustaleń dokonanych przez Polskę z Danią i Cyprem, strona polska przewodniczy Zarządowi przez cały czas Trio tzn. aż do końca grudnia 2012 r.
Pozostałe kraje Trio objęły przewodniczenie w Grupach Roboczych Europolu: Cypr w Grupie Roboczej ds. Organizacyjnych, Dania w Grupie Roboczej ds. Informatycznych.

W trakcie wydłużonego na czas Trio prezydencji 18 miesięcznego polskiego przewodnictwa w Zarządzie EUROPOL-u, priorytetem Polski jest ocena wdrożenia w państwach członkowskich UE Decyzji Rady UE ustanawiającej Europejski Urząd Policji Europol.

 

Wiecej informacji na temat polskiego przewodnictwa w gremiach Europolu TUTAJ

 

 

Powiązane wydarzenia:

W dniach 28-29 września 2011 r. w Hadze odbyło się pierwsze w trakcie polskiego przewodnictwa w Radzie UE posiedzenie Zarządu Europol. Zaprezentowano na nim priorytety polskiej prezydencji w dziedzinie spraw wewnętrznych.
WIECEJ INFOMACJI >>

W dniach 30 listopada 2011 r. – 1 grudnia 2011 r. w Bukowinie Tatrzańskiej odbyło się krajowe spotkanie członków Zarządu EUROPOL-u. Z uwagi na wagę i prestiż spotkania, przedsięwzięcie to zostało zakwalifikowane jako spotkanie wysokiego szczebla.
WIECEJ INFORMACJI >>


Dodatkowo, 2 grudnia, w nowej głównej siedzibie Europolu w Hadze zorganizowany został tzw. "Polski Wieczór", czyli nieformalne spotkanie promujące Polskę.
WIECEJ INFORMACJI >>

 
A
A+
A++
Powrót
Drukuj
PDF
Powiadom
Ocena: 0/5 (0)

Data publikacji 13.01.2012