Aktualności

"Wieczór Polski" w Europolu

2 grudnia 2011 roku w głównej siedzibie Europolu w Hadze zorganizowany został tzw. "Polski Wieczór", czyli nieformalne spotkanie promujące Polskę.

Przyjęcie dla ponad 350 gości z Europolu oraz Holandii zorganizowała polska społeczność pracująca w Europolu przy wsparciu Komendy Głównej Policji, Ambasady RP w Hadze oraz Polskiej Organizacji Turystycznej. Okazją do spotkania było kończące się przewodnictwo Polski w UE oraz przygotowania do organizacji piłkarskich mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012.

Wieczór został otwarty przez Dyrektora Europolu - Roba Wainwrighta oraz Zastępcę Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzeja Trelę. W trakcie spotkania, połączonego z bezpośrednią transmisją losowań grup piłkarskich na Euro 2012, zorganizowano mini turniej piłkarski na stołach piłkarzykowych z drużynami rozstawionymi i reprezentowanymi przez przedstawicieli odpowiednich krajów w grupach wg zakończonych losowań w Kijowie.

Polskie miasta organizujące rozgrywki piłkarskie miały przy okazji możliwość promocji swoich regionów w różnych aspektach: kulturalnym, gospodarczym jak i turystycznym. Podczas wieczoru posmakować mażna było także polskich potraw narodowych.

Dla zebranych tego wieczora gości zorganizowano loterię charytatywną na rzecz polskiej Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, w ramach której zebrano ponad 2000 Euro. Zebrane pieniądze przekazano na ręce przewodniczącego fundacji - nadinsp. Władysława Padło.

 

 
A
A+
A++
Powrót
Drukuj
PDF
Powiadom
Ocena: 0/5 (0)

Data publikacji 12.12.2011

Tagi