Aktualności

Pierwsze posiedzenie podgrupy roboczej ds. wymiany danych daktyloskopijnych

W dniu 15 lipca 2011 roku, w Brukseli odbyło się pierwsze podczas polskiej Prezydencji w Radzie UE posiedzenie ekspertów podgrupy roboczej ds. wymiany danych daktyloskopijnych w ramach Grupy Roboczej DAPIX.

Powyższa podgrupa robocza zajmuje się w głównej mierze monitorowaniem prac związanych z implementacją w obszarze danych daktyloskopijnych postanowień Decyzji Rady UE 2008/615/WSiSW i 2008/616/WSiSW w sprawie intensyfikacji współpracy transgranicznej, szczególnie w zwalczaniu terroryzmu i przestępczości transgranicznej.

Czołowym zadaniem polskiej Prezydencji w tej podgrupie jest ocena stanu przygotowania Państw Członkowskich UE w kontekście zbliżającego się terminu wdrożenia rozwiązań technicznych powyższej decyzji - 26 sierpnia 2011 roku. Na spotkaniu prowadzonym przez podinsp. Beatę Krzemińską rozpoczęto dyskusję zmierzającą do podsumowywania dotychczasowego stanu prac wdrożeniowych w poszczególnych Państwach Członkowskich UE.

Kolejne posiedzenie podgrupy roboczej ds. wymiany danych daktyloskopijnych w ramach DAPIX odbędzie się w dniach 27 października 2011 roku.

 

 

Wiecej informacji o polskim przewodnictwie w grupie DAPIX - Wymiana Informacji znajduje się TUTAJ
Program prac polskiej prezydencji w ramach Grupy DAPIX znajduje się w dziale 'Program Prezydencji' LINK

 

ENGLISH VERSION 

 
A
A+
A++
Powrót
Drukuj
PDF
Powiadom
Ocena: 0/5 (0)

Data publikacji 26.07.2011

Tagi